Ergo Connect - Huis van Ergonomie
Ergo Connect is een maandelijkse webinar waarin VerV leden samenkomen rond de verschillende aspecten van een ergonomiebeleid. Roeland Motmans beet de spits af met het kader toe te lichten, namelijk het Huis van Ergonomie.
Het huis van ergonomie overkoepelt de verschillende aspecten van een ergonomiebeleid. De vier pijlers en één fundament dragen het dak dat staat voor een ergonomiebeleid. De pijlers zijn:
- Aankoop en ontwerp
- Risicoanalyse en maatregelen
- Opleiden en communiceren
- Re-integratie en fysieke klachten
Het fundament wordt gevormd door processen en draagvlak. Om structureel aan ergonomie te doen in de pijlers dient men processen en overleg uit te tekenen. Een uniforme manier van tools en documenteren versterken de herkenbaarheid binnen een onderneming. Periodiek overleg met de stakeholders moet zorgen voor engagement en opvolging van het ergonomiebeleid.
Volgende maand: Re-integratie (03/02). Wil je zelf een bijdrage leveren, geef een seintje.

